TERMODİNAMİK ELEKTRİKLİ KOMBİ

Sadece elektrik enerjisi ile çalışır,

İssiz, kokusuz,bacasız,tertemizdir,

Hem ısınma hem sıcak su ihtiyacınızı karşılar, Kullanımı son derece pratik ve ekonomiktir.

Elektronik modülasyonu sayesinde mazotla kıyaslandığında %30’a varan enerji tasarrufu sağlar.

TERMODİNAMİK ELEKTRİKLİ KOMBİ
Her türlü yakıtla her türlü ortamda… düşüncesiyle üretimine devam eden Termodinamik, Elektrikli Kombiyi ürün yelpazesine dahil ederek temiz yakıtla temiz enerji düşüncesini üstün  mühendislik bilgisi ve üretimdeki kalite anlayışı ile tüketicisine sunmuştur.

Termodinamik Elektrikli Kombiler  18 kw, 24 kw, 30 kw ve 36 kw olarak 4 güçte, elektrik enerjisinin ulaşabildiği her yerde ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılamak amacıyla üretilmektedir.

Termodinamik Kombiler,üç kademeli olarak devreye giren Full Elektronik Modülasyonu sayesinde az yakıt tüketir, mazotla kıyaslandığında %60’a varan tasarruf sağlar.

  • Tamamen elektrikle çalışır.
  • İssiz,kokusuz,bacasız temiz enerji sağlar,
  • Üç yollu  vana ve plaka eşanjör sistemi sayesinde anında sıcak su kullanım suyu sağlar.Günlük beş program yapabilen “timer” fonksiyonu sayesinde gün içinde farklı zaman dilimlerinde farklı konfor sıcaklıkları elde edilebilir.
  • İdeal ölçüleri ve duvara asılabilme özelliği sayesinde  yer kaybını sıfıra indirir,şık görünüşü ile bulunduğu mekana uyum gösterir,
  • Yüksek teknolojisi sayesinde sınıfının en tasarruflu cihazıdır,
  • Elektronik ısı ayar termostatı sayesinde, ortamı istenilen sıcaklıkta tutar,
  • Plaka eşanjörü sayesinde dilediğiniz an sıcak su verir.
  • Bakımı kolaydır, bol yedek parça ve yaygın servis ağına sahiptir.
  • Oda termostatı ile kullanıldığında %15’e varan enerji tasarrufu sağlanır. Triyak tetiklemeli güç devresi sayesinde rezistanslara verilen elektrik enerjisi, gerekli sıcaklık derecesini sağlayacak minimum seviyede tutulur.
EMNİYET
Tümü kapalı genleşme tankı ile üretilen Termodinamik Elektrikli Kombilerde, sistemdeki  suyun basıncı  kontrol panelindeki  manometre aracılığıyla izlenebilir. Ayrıca cihaz üzerinde bulunan  3 bar emniyet ventili  sistemi yüksek basınçlara karşı korur.

Kazan sıcaklığı , ayar ve limit termostatI olmak üzere iki adet termostat ile kontrol edilebildiğinden çift emniyetlidir.  Basınç sensörü cihazın düşük ve yüksek basınçlarda çalışmasını engelleyerek  sistemin emniyetli çalışmasını sağlar.

Cihaz ile birlikte verilen kaçak akım rölesi herhangi bir akım kaçağı durumunda sistem enerjisini keserek can güvenliğinizi korur aynı zamanda cihazın zarar görmesini engeller.

Maksimum sıcaklık sensörü herhangi bir nedenle sistemde aşaırı sıcaklık yükselmesi yaşanması durumunda 95 ◦C’de sistemin çalışmasını durdurur ve emniyeti sağlar.

SİRKÜLASYON POMPASI
Üç hız kademesine sahiptir. Pompa ıslak rotorlu tiptedir ve çok sessiz çalışır. Özel mili derin çekilmiş paslanmaz çelik kapalı tip rotoru pompada tıkanmayı önler. Enerji tasarrufu  sağlayan üç hızlı motoru pompanın sisteme tam uymasını sağlar ve hidrolik gürültüyü ortadan kaldırır.

TERMODİNAMİK DİJİTAL ELEKTRİKLİ KOMBİ TEKNİK BİLGİLERİ

DEK 18 DEK 24 DEK 30 DEK 36
Kapasite kW 18 24 30 36
kcal/h 15.488 20.650 25.813 30.975
İşletme basıncı bar 2 2 2 2
Su hacmi Lt 24 24 24 24
Radyatör gidiş-dönüş inch ¾ ¾ ¾ ¾
Kull. Suyu gidiş-dönüş inch ½ ½ ½ ½
Bağlantı kablosu Adet/mm2 4×4 4×6 4×10 4×10
Çalışma voltajı Volt 400 400 400 400
Sigorta gücü Amper 40 63 63 63
Ambalajlı ağırlık kg 67 67 67 69
Kaçak akım rölesi A/mA 40/30 63/30 63/30 63/30
Kullanım suyu Sıcaklık ayarı C 35-60 35-60 35-60 35-60

Leave a Reply

comments-bottom