Termodinamik Döküm Dilimli Kazan

MERKEZİ SİSTEM DÖKÜM DİLİMLİ KALORİFER KAZANI (Üç Geçişli  Gaz – Sıvı Yakıtlı )

(65.000 kcal/h -800.000 kcal/h)

TERMODİNAMİK DÖKÜM DİLİMLİ KAZAN

Üstün Mühendislik ve Teknoloji ürünü Termodinamik üç geçişli merkezi sistem döküm dilimli kazanlar, fuel oil, motorin, doğalgaz ve LPG yakıt seçenekleri kullanılmak üzere üretilmiştir.

65.000kcal/h kapasitesinden 800.000kcal/h kapasiteye kadar farklı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanmıştır.

Rima Döküm Kazanlarda ,yanma odası ve baca yollarındaki özel kanatlar ile ısı transfer yüzeyleri arttırılmış, özel dizayn edilmiş alev geciktirici türbülatörler ile dilimler içerisinde dolaşan suya maksimum ısı iletilerek yüksek verimlilik elde edilmektedir.

ENG GJL 200 malzemeden esnek döküm tekniği ile üretilen döküm dilimler,korozyona ve ısıl genleşmelere karşı maksimum mukavemet sağlamaktadır.

Yüksek verimi ve mükemmel ısı yalıtımı ile daha az yakıtla daha çok enerji üretir.

Üç geçişli dökme dilimler sayesinde, yanma gazları kazan içerisinde üç kez dolaşarak baca gazı sıcaklığı minimum seviyelere çekilmiştir.

Çift yöne açılabilen brülör kapağı sayesinde; kurulum, işletme ve bakım kolaylığı sağlanır.

Thermix sistemi ile kazan suyu, daralan kesitli özel adaptör dizaynı ve adaptör içinden geçen suyu çevirerek hız kazandıran ve kazan dilimleri içinde hareket yaratan türbülans  kanatçıkları vasıtasıyla kazan ön tarafına doğru hızla gönderilir. Bu ön tarafa gidiş esnasında dönen ve hız kazanan suyun yarattığı etki ile arka dilimlerden ön dilimlere doğru sıcak su transferi gerçekleşir. Soğuk dönüş suyu ile kazan içerisindeki sıcak su karışarak dönüş suyunun ısısı yükselir. Böylece kazan arka tarafına giden su da ısınırak kondens önlenmiş olur.


Leave a Reply

comments-bottom