Kat Kaloriferi Euromat Serisi EKY/S

(Katı Yakıtlı Üç Geçişli Otomatik Sürücülü)  18.000kcal/h -100.000 kcal/h

– EKY/S model kazanlarımız 18.000 kcal/h kapasiteden 100.000 kcal/h kapasiteye kadar farklı ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanmıştır.

– Kömür,prina,fındık kabuğu vb. katı yakıt seçenekleri kullanılmak üzere üretilmiştir.

– EKY/S model kazanlarımız ürün yelpazemizde bulunan ani su ısıtıcı (boyler) ile uyumlu çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu özellik kazanlarımızda opsiyoneldir.

– Otomatik yakıt besleme özelliği ile yüksek verim sağlar ve kullanımı kolaydır.

– Elektronik kumanda paneli ile sistemin tüm aşamalarda kontrolü mümkündür.

– Bol yedek parça ve yaygın servis ağına sahiptir.

 

SİRKÜLASYON POMPASI

Üç hız kademesine sahiptir. Pompa ıslak rotorlu tiptedir ve çok sessiz çalışır. Özel mili derin çekilmiş paslanmaz çelik kapalı tip rotoru pompada tıkanmayı önler. Enerji tasarrufu sağlayan üç hızlı motoru pompanın sisteme tam uymasını sağlar ve hidrolik gürültüyü ortadan kaldırır.

 

YAKIT AYARI

Yakıt ayarı, kumanda panosu üzerindeki biri durma diğeri yükleme süresini ayarlayan iki düğme vasıtası ile yapılmaktadır.Her iki düğmenin ayar süreleri ışıklı elektronik göstergede gözükmektedir.Bu avantajlı ayarlama sistemi kullanıcı için çok kolaydır ve istenilen hassasiyette ayarlama imkanı sağlamaktadır.

 

ELLE YÜKLEME

EKY/S Serisi kazanlar odun, kömür gibi yakıtların elle yüklenmesi imkanına sahiptir.

 

ELEKTRONİK KUMANDA

Elektronik kumanda panosu,EKY/S Serisi kazanların  hassas ve verimli çalışarak yakıt tasarrufu sağladığı gibi kazan ömrünün uzamasına katkıda bulunmaktadır.

 

EMNİYET

Kazan suyu sıcaklığı elektronik kumanda paneli üzerindeki termostat ile ayarlanır. Ayrıca su sıcaklığının herhangi bir nedenle 100°C’ye yükselmesi durumunda el ile resetlenebilen limit termostat devreye girer ve fanın çalışmasını durdurur. Bu iki emniyet dışında, su sıcaklığının 90°C’yi bulması durumunda sirkülasyon pompası anahtarının açık veya kapalı olmasına bakmaksızın çalışıp aşırı ısınmadan doğan riski azaltıp üçüncü bir emniyet sağlar.

 

YAKIT İKAZI

EKY/S Serisi kazanların benzerlerinden önemli bir üstünlüğü de  kumanda panelindeki yakıt ikaz donanımı sayesinde yakıtın bittiğinin anlaşılması boş yere fan ve yükleme motorunun saatlerce çalışmasına engel olmasıdır.

 

BACA KLAPESİ

EKY/S serisi kazanlar yüksek çekişli bacalarda yakıt tasarrufunu sağlamak amacıyla baca klapesi ile donatılmıştır. Dışarıdan görülebilen konumları sayesinde kullanıcı tarafından kolaylıkla ayarlanabilmektedir.


Leave a Reply

comments-bottom